Dla inwestorów

Bezpieczna sieć

Ochrona i bezpieczeństwo w internecie i innych mediach elektronicznych oraz przygotowanie do świadomego korzystania z nich, jest jednym z głównych aspektów społecznej odpowiedzialności Orange Polska jako dostawcy kompleksowych rozwiązań telekomunikacyjnych.


Nad bezpieczeństwem użytkowników naszych usług czuwa zespół specjalistów, który na bieżąco reaguje na zagrożenia i wspiera klientów korzystających z Internetu. Zespół ten posiada prestiżowy certyfikat branżowy CERT (Computer Emergency Response Team). Wśród najbardziej zagrożonych cyber-zagrożeniami są najmłodsi, dlatego od 10 lat Orange Polska współpracuje z Fundacją Dzieci Niczyje (FDN), najbardziej cenioną w Polsce organizacją społeczną zajmującą się tematem bezpieczeństwa dzieci w sieci. Dzięki wsparciu firmy dzieci, rodzice i nauczyciele korzystać mogą z wielu edukacyjnych serwisów internetowych, m.in. www.sieciaki.pl oraz kursów e-learning imateriałów edukacyjnych. Wspólnie z Fundacją, firma stworzyła poradnik dla rodziców „Bezpieczne media”, który w kompleksowy sposób pokazuje, jakie niebezpieczeństwa czyhają na najmłodszych w cyfrowym świecie i jak im przeciwdziałać oraz gdzie szukać pomocy. Fundacja Orange we współpracy z wolontariuszami z firmy prowadzi też zajęcia dla dzieci z zasad bezpiecznego internetu.


Działa też Helpline.org.pl – 800 100 100 - specjalny bezpłatny telefon interwencyjny i strona internetowa dla dzieci w sytuacji zagrożenia w internecie. Od 2014 firma objęła swoją opieką także inny ważny dla bezpieczeństwa dzieci telefon prowadzony przez Fundację Dzieci Niczyje – linię 116 111 – telefon zaufania dla dzieci.


Innym przykładem zaangażowania firmy jest opieka technologiczna i finansowa nad linią 116 000 – telefonem w sprawie zaginionego dziecka prowadzoną przez Fundację Poszukiwania Ludzi Zaginionych ITAKA. Orange jest też członkiem sojuszu operatorów komórkowych przeciwko seksualnemu wykorzystywaniu dzieci.


W 2014 roku Orange wprowadził do swojej oferty „Bezpieczny Starter” (karta prepaid). Produkt przeznaczony jest do użytku dzieci w wieku od 6 do 13 lat i zapewnia podstawową ochronę dzieci w internecie poprzez blokadę treści przeznaczonych dla dorosłych, blokadę połączeń i SMS-ów na numery specjalne oraz darmowy kontakt z rodzicem z dowolnej sieci nawet przy braku środków na koncie.

Polski
Góra strony

Kurs akcji Orange Polska SA*