Dla inwestorów

usługa RSS

 Usługa RSS
Raporty bieżące
Wiadomości prasowe

 

co to jest usługa RSS?

Really Simple Syndication (RSS) to usługa wykorzystująca standard XML do rozpowszechniania treści zawartych w serwisach internetowych. Usługa RSS staje się obecnie standardowym sposobem na przesyłanie informacji prasowych, wiadomości lub zaktualizowanych informacji o produktach w trybie on-line. W ramach tej usługi, użytkownik jest powiadamiany o wszelkich zmianach w serwisie, otrzymując krótkie nagłówki (zawierające niewielki fragment treści). Pozwala to uniknąć zaśmiecania skrzynki pocztowej oraz udostępniania danych osobowych. Użytkownik może czytać to, co zechce, i kiedy zechce. Usługa RSS jest dostępna dla wszystkich i całkowicie bezpłatna.

jak mogę zacząć korzystać z usługi RSS?

Generalnie, do korzystania z usługi konieczny jest niewielki program zwany czytnikiem RSS (ang. news reader). Program ten umożliwia przeglądanie nagłówków i szybki dostęp do nowych materiałów, które pojawiły się w serwisie. Niektóre czytniki RSS są dostępne spod przeglądarki, a inne to aplikacje do pobrania.

Dostępnych jest bardzo wiele różnych czytników RSS, a stale pojawiają się nowe. Poszczególne czytniki są przystosowane do różnych systemów operacyjnych – należy zatem wybrać czytnik odpowiedni dla danego komputera. Poniżej wymieniono niektóre istniejące czytniki RSS:

Strony wwwBloglines
NewsGator

Microsoft Live
My Yahoo!
PrzeglądarkaMozilla Firefox
WindowsNewz Crawler
FeedDemon

Awasu
Mac OS X Newsfire
NetNewsWire

Uwaga: Orange Polska nie promuje żadnego konkretnego czytnika RSS ani innych aplikacji stron trzecich.

Polski
Góra strony

Kurs akcji Orange Polska SA*